Türkiye’de En Çok Oynanan Oyunlar 2018


Türkiye’de En Çok Oynanan Oyunlar 2018


Ülkemizde de dünya genelinde olduğu gibi bir oyun çılgınlığı bulunuyor. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de en çok oynanan oyunlar 2018 sıralaması merak ediliyor. Bu oyunlar arasında tek başına oynanan oyunlar kadar grup halinde oynanan oyunlar da bulunuyor.

İlk Sırada En Yeni Oyunlar Var


Türkiye’de oyun severler bu yıl en çok yeni düzenlenmiş oyunları oynamayı tercih etti. Bunların başında ise Counter Strike: Global Offensive oyunu geliyor. İlk geliştirildiğinde dikkat çekememiş olan oyun daha sonra oyun severler tarafından popüler hale geldi. Şimdilerde ise yaklaşık 3 milyon civarında bir oyuncu kitlesine ulaşmış durumda.

Gezegenler arası savaşın hakim olduğu World of Warcraft ise bir dönem oyuncu kitlesini kaybetmiş olsa da özellikle en son çıkardığı Overwatch serisi sayesinde eskiye dönüş yaşamıştır. Oyuncuların heyecan duyarak oynadığı bu oyun iyi bir fantastik bilim kurgu niteliği taşıyor.

Dota 2 son dönemlerin en popüler oyunlarını bile ikiye katlayan bir oyuncu kitlesi var. Oyun severlerin müdavimi olduğu oyunun 15 milyonu aşkın bir oyuncu kitlesi oluştu.

7 ile 15 yaş aralığında bulunan çocuklar da bu oyunlara ilgi göstermekle birlikte onlar tarafından en çok Wolf Team isimli oyun talep gördü.

En Çok Oyuncu Kitlesi Olan Oyunlar

Bu kategoride listenin başını Hearthstone oyunu çekiyor. 500 milyondan fazla bir oyuncusu bulunan oyun Blizzard oyun grubundan biridir.

PUBG oyunu ile geçtiğimiz yıla damgasını vuran Battle Royale oyunları bu yıl da en çok oynanan oyunlar listesinde üst sıralarda yer alıyor.

League of Legendes ise çıkış yaptığı 2009 yılından bu yana yeni serileri ile takipçilerine farklı heyecan ve deneyim yaşatmaya devam ediyor. Bu yıl da en çok oynanan oyunlar sıralamasında kendine yer buldu.

MatByte Games tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş olan Zula ise yine son dönemlere damga vuran oyunlar içinde yer alıyor. Oldukça ilgi çeken bir oyun olan Zula sadece ülkemizde değil aynı zamanda da dünyada da pek çok oyun sever tarafından beğenilerek oynanan oyunların başında bulunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir